sobota, 25 lutego 2012

hmmm...

Z czterech objawow wystepujacych przed bezposrednio przed porodem  :
"Objawy zbliżającego się porodu - bezpośrednio poprzedzają poród.

I. Zmiany nastroju i zachowania - w 9-tym miesiącu ciąży, możesz odczuwać zmęczenie i wyczerpanie. Niektóre jednak z ciężarnych przeżywają nagły przepływ energii (zaczynają np. sprzątać, meblować dom - przygotowywać się na przyjście oczekiwanego potomka). Tuż przed porodem możesz odczuwać: ogólny niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca i uderzenia krwi do głowy - nie niepokój się, jest to normalne.
II. Ucisk w miednicy i na odbytnicy - narasta ucisk najczęściej w okolicy nerwu kulszowego, oraz w miednicy małej. Może wystąpić ból w okolicy pachwin, oraz w okolicy krzyżowej. Objawy te spowodowane są: nisko usadowioną główką płodu, oraz gotowością macicy do porodu.
III. Objawy ze strony przewodu pokarmowego - może wystąpić: biegunka, wymioty, wzdęcia, czy też brak łaknienia.
IV. Objawy ze strony narządów płciowych - zwiększa się wydzielina z pochwy, występuje również uczucie pełności w okolicy sromu.
Pamiętaj! tuż przed porodem ruchy Twojego dziecka nieco słabną to Cię może zaniepokoić. Jeżeli masz wątpliwości to skontaktuj się z Twoim lekarzem."


...mam wszystkie 4 !  troche za wczesnie kurcze! Ale pewnie falsszywy alarm, chociaz dzisiaj czuje sie wyjatkowo paskudnie , no i teraz po kapieli wcale nie przeszlo (!). Prosze sie ze mnie nie smiac !2 komentarze:

  1. O patrz, wg tego ja też powinnam być przed porodem... A to tylko pms ;) Będzie dobrze, byle nie wmawiać sobie za wiele :)

    OdpowiedzUsuń